Sesi Yazıya Çevirmek İçin Program Önerileri (En İyi 5 Program)

0 798

Pek çok teknolojik gelişme sayesinde kolay bilgi kazanmanın dışında kolay şekilde tüm işlemler gerçekleştirilebiliyor. Özellikle yazı yazmak istemeyenler sesi yazıya çevirmek adına önemli bazı programlar kullanabiliyor. Eğitim ve iş hayatı gibi alanlarda çok yardımcı olan bu programlar, kendi alanlarında elbette gruplara ayrılıyor. Bizlerde bu konu hakkında merak eden okurlarımıza sesi yazıya çevirmek için ne tür programlar kullanılabilir? Detaylıca açıklamasını gerçekleştiriyoruz.

Sesi Yazıya Çevirmek Adına Geliştirilen Programlar Hangileridir?

Bu tip programlar Transcribe, Google Dokumanlar ve Google Keyboard örnek gösterilebilir. Elbette daha pek çok değerli programlar bu konuda gayet yardımcı oluyor. Sesi yazıya dönüştürme işini gerçek kalitede yapan programlar çok fazla değildir. Şimdi sizler için bu özel programları sunuyoruz.

1. Transcribe

Videolar dahil tüm ses kayıtlarını metin haline getirebilen bu uygulama, yapay zeka teknoloji gücünden yararlanıyor. Tek tuş üzerinden ses kayıtlarını yazıya çevirmek isteyenler Transcribe aracılığıyla problemsiz bir şekilde gerçekleştirebilecekler. Boyut olarak ise 22,9 MB olarak dikkat çekiyor. Sesi yazıya çevirme programı ücretsiz olarak kullanmak isteyenler için Transcribe yardımcı olacaktır.

2. Just Press Record

Boyutu bakımından herkesi dikkatini toplayan bu program sadece 8,8 MB yer kaplıyor. Önceden gerçekleştirilmiş ses kayıtlarını yazıya döndürme uygulaması olarak içerisinde pek çok güzel imkânlar yer alıyor. Her zaman ki gibi tek tuş üzerinden çeviri, kayıt ve cihaz arasında senkronizasyon işlemleri yapılabiliyor. Ücretli olan bu programın fiyatı ise 46,99 TL.

3. Google Dokümanlar

Sesi yazıya çevirmek isteyenler Google Dokümanlar sayesinde bu isteklerini yerine getirebilecekler. İş hayatı ve eğitim hayatı için oldukça yardımcı olan bu program, sadece metin hazırlama şeklinde hizmet sunmuyor. İçerisinde sesli yazma hizmeti de bulunduğu için ses kayıtları olayca yazıya çevrilebiliyor.

4. Speechnotes

Boyut bakımından düşük olan bu program sadece 6,6 MB yer kaplıyor. Uygulama üzerinden hizmet sunduğu gibi internet ortamında da hizmet sağlayan Speechnotes, gayet kaliteli programlardan bir tanesidir. Kolay kullanımı ile dikkat çeken bu program bünyesinde Google ses tanıma teknolojisini barındırıyor. Ayrıca kullanıcılar için Premium sürümü de var.

5. Google Keyboard

Google sesi yazıya çevirme işlemi gerçekleştirmek isteyenlere Google Keyboard uygulamasını sunuyor. Klavye uygulaması olarak dikkatleri üzerine çeken bu özel sistem, ses kayıtlarını çok kolay şekilde yazıya dönüştürebiliyor. Google çeviri uygulaması ile birlikte bütünleşmişmiş şekilde çalışan bu uygulama, 60 dili aktif bir şekilde ses kaydından yazıya çevirebiliyor. Sesi yazıya çevirmek isteyenler bu uygulamayı ve diğer sunduğumuz uygulamaları kullanarak sorun yaşamadan çevirilerini gerçekleştirebilirler.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku