Neden iOS İşletim Sistemi Tercih Edilmelidir?

iOS İşletim Sistemi Tercih Etme Sebepleri

0 289

Dünya üzerinde birçok cihazda kullanılan işletim sistemi İOS İşletim Sistemi‘ dir. Bu sistemin diğer işletim sistemlerinden daha fazla kullanılması hiç şüphesiz İOS’un sahip olduğu fakat diğer işletim sistemlerinin sahip olamadığı özelliklerdir. Peki, bu özellikler nelerdir?

İOS İşletim Sistemi Nedir?

İOS, teknoloji ve akıllı telefon üreticisi olan Apple’ın İPhone model telefonlar için geliştirdiği fakat günümüzde İPhone dışında da birçok cihazda kullanılan işletim sistemidir. Linux tabanlı bir işletim sistemi olan İOS, piyasada bulunan diğer işletim sistemlerinden çok daha güvenlidir. Çünkü Android ve diğer işletim sistemleri gibi açık kaynaklı değildir.

Bu sisteme sahip cihazlarda hiçbir şekilde yavaşlama ve takılma sorunu yaşanmamaktadır. Sistem kendi cihazları dışında bir cihazda kullanılamamaktadır. Ayrıca sistem tüm güncel versiyonlarının yüklenmesine ve güncellenmesine de her zaman imkân tanımaktadır. Fakat kullanıcıları tarafından İOS İşletim Sistemi tercih edilme sebepleri bunlarla sınırlı değildir. İOS, kullanıcılarına birbirinden benzersiz özellikler sunmaktadır. Bu özellikler şunlardır:

iOS İşletim Sisteminin Diğer İşletim Sistemlerine Tercih Edilmesini Sağlayan Özellikleri

iOS İşletim Sistemine Sahip Diğer Cihazlarla Tam Uyumluluk

İOS, Apple marka dışında hiçbir cihazla çalışmadığı için Apple marka olan cihazlarla çok güçlü bir şekilde etkileşim kurar. Böylelikle diğer işletim sistemlerinden çok daha hızlı işlem yapılabilmektedir.

Kullanım Pratikliği

İOS İşletim Sistemi’nde menü, giriş, ana ekran gibi fazlalıklar asla yer almamaktadır. Bu özellik sayesinde kullanıcılar müthiş pratik bir kullanım deneyimi yaşamaktadır.

Sisteme Ait Uygulama Marketinin Zenginliği

Sadece IOS’a sahip kullanıcıların uygulama indirebildiği AppStore bilinen en geniş yelpazeli uygulama marketidir. Bu market uygulamaları belirli filtrelerden geçirdiği için aynı zamanda en kaliteli hizmeti de vermektedir.

Güncelleme Sıkıntısının Yaşanmaması

İOS işletim Sistemi kullanıcıları herhangi bir güncelleme yayınlandığında Android gibi aylarca beklemek zorunda kalmaz. Güncelleme yayınlandığı anda cihazı en son sürüme güncellemek sadece dakikalar hatta saniyeler alır.

Güvenlik Tehdidi Sorunu Bulunmaz

İOS, kullanıcıları hiçbir zaman siber saldırılardan kolay kolay etkilenmez. Çünkü İOS, kapalı kodlara sahiptir. Böylelikle saldırı yaşanma ihtimali en aza indirilmiştir.

80%
Çok iyi!
  • Tasarım
  • Hız
  • Kullanım Kolaylığı
  • Güncellemeler

Bilinmelidir ki yukarıda yer alan ve yer almayan birçok özellik ve güvenlik koruması sayesinde İOS İşletim Sistemi en çok tercih edilen ve tercih edilmeye devam edecek olan işletim sistemidir. Bu sebeple gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku