Karşımızda: Samsung Galaxy Fit 2

0 34

Samsung son dönemlerde galaxy fit 2 benzeri akıllı giyilebilir teknoloji ürünlerinin satışına başladı. İlk olarak karşımıza çıkan akıllı bileklik galaxy fit den farklı olarak 2. modelin daha gelişmiş özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Samsung Galaxy Fit 2 cihazı özellikle daha büyük ekrana sahip olması ve daha dayanıklı pil performansıyla karşımıza çıkıyor.

Akıllı saatler ve akıllı bileklikler artık hayatımızda çok daha fazla yer tutuyor. Giyilebilir teknolojisi geliştikçe firmalar karşımıza bu tarz ürünler çıkartacaklardır. Lakin şunu biliyoruz ki giyilebilir teknolojide en dikkat çeken ürünlerden bir tanesi de akıllı bileklikler. Özellikle spor uygulamaları ve cep telefonu senkronizasyonu sayesinde bileklikler oldukça işlevsel olabiliyor.

Galaxy Fit 2 Samsung Özellikleri

Samsung galaxy fit 2 1.1. inç boyutunda bir amoled ekranla bizleri karşılıyor. Fit 2 biraz daha büyük ekranıyla ve yetmişten fazla saat teması özellikleriyle dikkat çekiyor. Cihazın en büyük özelliklerinden birisi de fitness değerlerini ölçümleyebilmesidir. Bu sayede bileklik nabız ölçümü ve uyku kalitesi gibi bilgileri son kullanıcının bilgisine sunabiliyor.

Bileklik IP68 sertifikasına sahip. Yani cihaz sudan etkilenmeyen bir yapıyla bizi karşılıyor.  Bileklik güçlü bataryası ile tek şarjla kullanıcılara 15 güne kadar kullanım süresi sağlıyor. Cihazın manuel olarak 90’ın üzerinde spor türünü tespit edebildiği biliniyor. Cihaz otomatik olarak ise 5 farklı spor türünü algılayabiliyor.

Günümüz itibariyle Samsung galaxy fit 2 Türkiye piyasasında satışa çıkmış durumda. Cihaz ülkemizde 280-300 TL gibi bir fiyatla satılıyor. Yurt dışında yaklaşık 50 Euro olan cihazın ülkemizde pahalı olması şaşırtıcı bir durum değil. Zira yükselen dolar ve euro kuru nedeniyle birçok teknolojik cihazda olduğu gibi bu cihazla da pahalı bir fiyat üzerinden karşılaşabiliyoruz.

Cihazı rakip firmaların çıkardığı muadil modellerle karşılaştırdığımızda bizi bazı olumsuz durumlar karşılıyor. Bunların en başında cihazın fiyatı geliyor. Zira artık ülkemizde oldukça popüler olan Çinli üreticiler çok daha uygun fiyatlarla neredeyse aynı özelliklere sahip cihazları satabiliyorlar. Aynı zamanda akıllı saat ve bileklik noktasında yerli malı ürünlerinde popülerleştiğini söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy Fit 2 Alınır mı?

Galaxy fit 2 bir önce ki modeline kıyasladığımızda şüphesiz daha iyi özelliklere sahip. Ürün aynı zamanda samsung markasına sahip olduğu için rakiplerinden bir adım öne çıktığını söyleyebiliriz. Fakat yine de ülkemizdeki kur ve vergi politikalarından nasibini alan cihazın bu fiyata ne kadar tercih edileceğinden emin olmak zor.

Daha öncede değindiğimiz gibi ürünün rakip firmalarının daha uygun fiyatları kullanıcılar tarafından dikkat çekiyor. Aynı zamanda yerli firmalara destek vermek isteyen birçok kullanıcıyla karşılaşmak da mümkün. Bu ve benzeri sebeplerden dolayı özellikleri gayet iyi olsa da cihazın fiyatının satılmasında olumsuz etken yaratabileceğini söyleyebiliriz. Fakat cihazın özellikle Samsung hayranları tarafından tercih edileceğini düşünüyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku