iOS 14 ve WatchOS 7 Batarya Sorunu Nasıl Çözülür? (Kesin Çözüm)

0 50

Apple’ın kısa zaman önce yayınladığı yeni işletim sistemi iOS 14 ve WatchOS 7 kullanıcıların cihazlarında pil sorununun oluşmasına neden olmuştu. iPhone ve Apple Watch kullanıcılarının daha önce alışık olduğu pil sorunun çözülmesi için yapmanız gereken işlemler mevcut.

Apple ürünlerinde daha uzun pil ömrünün sağlanması için gerekli olan işlemleri detaylı bir şekilde yazımızda bulabilirsiniz. Ancak öncelikli olarak işlemlere geçmeden önce Apple Watch ve iPhone telefonunuzu yedekleme işlemini yapmanız öneriyoruz.

iPhone ve Apple Watch Yedekleme Nasıl Yapılır?

Apple saatinizin iPhone telefonunuzla eşleştirildiğinden emin olduktan sonra iPhone telefonunuzdan ‘’Ayarlar’’ uygulamasını açın.

Sonrasında adınıza ve ardından iCloud’a dokunun. iCloud yedeklemeye giderek yedeklemenin açık olduğundan emin olduktan sonra ‘’Şimdi Yedekle’’ yi seçin ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Ayrıca sağlık verilerinizin yedeklendiğinden emin değilseniz iPhone telefonunuzdan Sağlık uygulamasına giderek son yedeklenme tarihini öğrenebilirsiniz.

Apple Watch’un iPhone Eşleştirmesini Kaldırma İşlemi

iPhone telefonunuzdan Apple Watch uygulamasına giderek ardından Saatim’e dokunun eşleştirmenin yapıldığı tüm saatlere gidin ve eşleşmesini kaldırmak için bilgi düğmesine dokunduktan sonra Apple Watch’un eşleştirmesini kaldır seçeneğine dokunun ve işlemi tamamlayın.

iPhone Telefonunuzda Ayarları ve İçeriği Silme İşlemi

iPhone telefonunuzdaki tüm içeriği ve ayarları silerek tekrar telefonunuzdaki işletim sistemini eski işletim sistemine geri getirebilirsiniz ve böylece pil sorununun sebebi olan işletim sistemi güncellemesini geri alabilirsiniz.

iPhone telefonunuzu silmek için yapmanız gereken işlemler:

  • Ayarlar>Genel>Sıfırla seçeneğine dokunun. Sonrasında tüm içeriği ve ayarları sil deyip işlemi tamamlayın. İşlem sonunda iPhone telefonunuzdaki tüm veriler silinecek ve telefonunuz yeniden başlayacaktır.

Yaptığımız tam iPhone sıfırlama işlemi sonrası pil sorununun işletim sisteminden kaynaklı problemse çözülmesini sağlayacaktır.

İCloud Yedeklemesini Geri Yükleme

Yazımızın başında anlattığımız iCloud yedeklemesini tekrar yükleyip telefonunuzu eski hâline getirmek isterseniz iCloud menüsünden ‘’Yedekten Geri Yükle’’ seçeneğine dokunup telefonunuzu eski hâline geri getirebilirsiniz.

Pil sorununun birçok sebebi olabilir. Sorun batarya ömrünün tükenmesi ya da kurduğunuz bir uygulamanın şarjınızı çok hızlı tüketmesi vb. sorunlardan kaynaklıysa bataryanın değiştirilmesi ile kolayca çözülebilir. İşletim sistemi güncellemesinden kaynaklanıyor ise tam sıfırlama işlemiyle sorun çözülecektir. Pil sorununun eğer başka bir problemden kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız işletim sisteminin en son sürüme tekrar yükseltebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku