Mobil Fotoğrafçılık İçin On Numara Bir Uygulama: Google Camera 8.0 Nasıl Yüklenir?

0 18

Google Camera 8.0, mobil fotoğrafçılık konusunda en iyiler kategorisinde gösterilen kamera türlerinden biridir. Google Camera’nın son sürümü olan 8.0 Android cihazlar tarafından desteklenebilmekte ve Play Store mağazası bölümünden indirilebilmektedir. Google Camera kullanıcısına sunduğu pixel kalitesiyle, Android sürümlü cihazlara uyum gösteren en iyi kamera uygulamalarından biri konumundadır. Bu uygulamada geliştirilen farklı APK’lar bulunması sebebiyle, hemen her cihazın bu uygulamadan faydalanabilmesi mümkün olmaktadır.

Google Camera 8.0 Android Cihazlara Nasıl Yüklenir?

Bağımsız geliştiriciler Google Camera 8.0 versiyonu için, bir APK yayınlamıştır. Bu versiyon, tüm Android cihazlara yüklense de yalnızca Android 10 ve yeni bir Android sürümü çalıştırabilen cihazlarda kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra yine kullanım için indirildiği cihazın kamerasının Camera2 API desteğine sahip olması gerekiyor. Yapay zeka ile geliştirilerek kullanılabilen bu uygulama, daha iyi sonuçlar koyarak etkin bir kullanım vaad ediyor.

Google Camera 8.0 versiyonunun kullanılabilmesi için ilk olarak APK’sının indirilmesi gereklidir. İndirme işlemi sonrasında Android cihazın ‘’ Ayarlar’’ bölümüne giriş yapılmalıdır. Ayarlar sekmesinden ‘’Bilinmeyen kaynaklardan uygulamayı yükle’’ diyerek yüklemeye izin verilmelidir. İndirilen APK açıldıktan sonra GCam 8.0 yüklenmelidir. Uygulamanın yüklenmesinden hemen sonra yüksek pixel hizmeti sunan bu kamera kullanılmaya başlanabilecektir.

5facdb115cf3b012e02176c6Ancak indirme sırasında dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar bulunmaktadır. Bunlardan ilki APK’nın cihazlar üzerinde sorunlar yaratma olasılığıdır. APK her ne kadar bağımsız geliştiriciler tarafından oluşturulmuş olsa da çeşitli veri kayıplarına neden olabilmektedir. Bu nedenle Google Camera APK indirilmeden hemen önce, verilerin başka bir cihaza yedeklenmesi tavsiye edilmektedir.

Google Camera 8.0 Versiyon Özellikleri

GCam 8.0 versiyonu pek çok özelliği ile ön plana çıkabilmektedir. İndirme sonrasında kullanıcılar bu kameranın tüm özelliklerinden kapsamlı bir şekilde yararlanabilecektir. Google Camera 8.0 özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

·         Yapay zeka geliştirmelerine uyumludur.

·         En başarılı fotoğrafın yakalanabilmesi için sanal bir deklanşör tuşu oluşturulmuştur. Bu tuşa basılı tutulması ile istenen fotoğraflar yakalanabilecektir.

·         Google Camera’da tanıdık yüzler özelliği bulunmaktadır. Bu özellik fotoğraf üzerinde tanınmış yüzlerin belirlenmesini sağlayacaktır.

·         Çekilen fotoğrafların tamamında HDR düzeyi ve parlaklık ayarında değişiklikler yapılabilmektedir. Uygulamada var olan pozlama ayarları ile istenen renk ve kontrasta uygun olarak fotoğraflar düzenlenebilir

·         Google Camera 8.0 versiyonuna eklenen Yeni Ayarlar arayüzü ile alınan hizmette değişiklikler yapılabilir.

·         24 FPS gücünde HD video kaydı oluşturulabilir.

·         60 FPS gücünde 4K UHD gücünde video kayıtları yapılabilir.

·         Video çözünürlükleri arasında hızlı geçişler yapılabilir. Bu özellik 720,1080, 1440, 2160, 4320 Piksel seçenekleri arasından seçim yapılarak videolar oynatılabilir.

·         Google Camera’da da Portre, Gece Görüşü gibi birbirinden farklı çekim modu seçenekleri bulunmaktadır.

·         Bu uygulamada öne çıkan bir diğer özellik ise ‘’Rahatsız etme’’ modudur. Video kaydı sırasında devreye sokulabilen bu mod, kayıt sırasında yapılan aramaların ve mesajların kaydı bölmesini engellemektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku