Facebook Video İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

0 50

Facebook video indirme imkânı sunan birçok web sitesi bulunmaktadır. Sizler için Facebook video indirme imkânı sunan yöntemleri derledik. Youtube sitesinin ardından en çok video paylaşılan platform olan Facebook, kullanıcılarına sunduğu video servisiyle de milyonlarca kullanıcısına video izleme ve canlı yayın imkânı da sunmaktadır. Facebook’tan video indirme işlemi nasıl yapılır?  Bu yazımızda hem web sitesi üzerinden hem de kod yardımıyla nasıl Facebook video indirebileceğinizi öğrenebileceksiniz.

1.      Facebook Videoları Basic Sayfası Yardımıyla Programsız İndirme

·         Facebook’taki indirmek istediğiniz videonun URL’sini tarayıcınızda video oynatılırken sağ tıklayıp ‘’Show video URL’’ diyerek sonrasında çıkan linki kopyalayıp farklı bir adres çubuğuna yapıştırın.

·         Şimdi yapmanız gereken işlem www kısmını silip ‘’mbasic’’ yazısını koyup değiştirin. Örneğin mbasic.facebok.com/video123 şeklinde olması gerekmektedir.

·         Videoyu izlerken üzerine sağ tıklayın ve video olarak kaydet seçeneğine tıklama yaparak sonrasında video indirme işlemi başlatabilirsiniz..

Bu yöntem her ne kadar kolaylık sağlasa da her videoda bu yöntemle indirme yapamayabilirsiniz. Bu sebeple internet sitesi üzerinden de indirme seçeneğine değinelim.

2.      Web Sitesi Kullanarak Facebook Video İndirme

Facebook video indirme işlemi için önereceğimiz yöntemlerden biri olan web sitesi üzerinden video indirme için www.fbdown.net web sitesine tıklayın. İndirmek istediğiniz videonun bulunduğu linki gerekli kutucuğa yapıştır yaptıktan sonra ‘’Download’’ butonuna basabilirsiniz. HD ya da SD kalite tercihini seçtikten sonra videonun indirilme işlemi başlayacaktır.

Facebook video indirme imkânı sunan bir diğer web sitesi ise tr.savefrom.net bu web sitesi üzerinden gerekli kutucuğa videonun URL’sini girdikten sonra ‘’İndir’’ butonuna tıklayıp sonrasında HD ya da SD seçeneğinden dilediğinizi seçip indirme işlemi başlatabilirsiniz.

3.      Telefondan Uygulama Yoluyla Facebook Video İndirme

Telefon üzerinden mobil olarak Facebook video indirme yapmak isterseniz önereceğimiz uygulama fastVid Facebook video indir uygulaması.

Facebook’ta ki videoları izlerken indirme seçeneği sunan fastVid uygulamasıyla ayrıca kendiniz link kopyalama yaparak video URL’sini programa girdikten sonra seçeneklerden SD ya da HD indirme seçeneklerinden istediğinizi seçip indirme yapabiliyorsunuz.

Mobil olarak uygulama üzerinden indirme işlemi video izlerken seçenek olarak karşınıza gelecektir. Böylece Facebook videolarını direk telefonunuza indirme olanağına sahip olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku