Akıllı Telefonlar Neden Isınır?

0 26

Akıllı telefonlar neden ısınır sorusu, son dönemlerde oldukça sık sorulmakta ve araştırılmaktadır. Özellikle, Android telefonlarda görülen ısınma problemleri nedeniyle kullanıcılar epey sorun yaşayabilmektedir. Donanımsal ve fiziksel nedenlerden ötürü meydana gelen ısınmalarda ne yazık ki ciddi sorunlar oluşabilmektedir. Peki, akıllı telefonlar neden ısınır? Oldukça merak edilen bu sorunun yanıtını dilerseniz gelin detaylı olarak birlikte inceleyelim.

Akıllı Telefonların Isınmasına Neden Olan 5 Faktör

Akıllı telefonlar gerek yazılımsal gerek donanımsal gerek ise çeşitli fiziksel etmenlerden ötürü ısınabilmektedir. Son derece sık karşılaşılan bu durum nedeniyle kullanıcılar epey zor durumda kalabilmekte ve hatta yeni cihazlar satın alabilmektedir. İşte, akıllı telefonlarda meydana gelen ısınmanın olası nedenleri;

1. Bataryadan Kaynaklanan Isınma Problemi

Akıllı telefonların bataryası her ne kadar dayanıklı ve orijinal ürünler olsa da ne yazık ki zamanla bozulabilmektedir. Bozulan bataryalar nedeniyle kullanıcıların cihazları ısınabilmekte ve hatta patlayabilmektedir. Oldukça sık meydana gelen bu durumdan etkilenmemek için mutlaka yeni bir batarya almalı ve arızalı bataryadan kurtulmalısınız.

2. Uygulamalardan Kaynaklanan Isınma Problemi

Özellikle Android telefonlarda meydana gelen ısınmaların büyük bir kısmı, uygulamalardan kaynaklanmaktadır. Aynı anda birden fazla uygulamanın aktif bir şekilde çalışması nedeniyle cihazınız ısınabilmektedir. Isınma problemi ile karşılaşmamak adına mutlaka kullanmadığınız uygulamaları kapatmalı ve aynı anda tek bir uygulama ile işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz.

3. Telefon Kılıflarından Kaynaklanan Isınma Problemi

Telefon kılıflarından kaynaklanan ısınma problemleri son dönemlerde oldukça fazladır. Kullanıcılar, genellikle hava girişi yeterli olmayan ürünleri kullanmakta ve cihazlarında zamanla artan ısınma problemleriyle karşılaşmaktadır. Bu tür problemler ile karşılaşmamak adına mutlaka orijinal telefon kılıfları kullanmalı ve orijinal olmayan ürünlerden uzak durmalısınız.

4. Virüslerden Meydana Gelen Isınma Problemi

Akıllı telefonlara meydana gelen virüsler nedeniyle gerek donanımsal gerek ise güvenlik problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Söz konusu virüsler nedeniyle kişisel bilgileriniz çalınabilir veya donanımsal hasarlar ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu tip durumlar ile karşılaşmamak adına mutlaka akıllı telefonlarınızda Antivirüs uygulaması bulundurulmalı ve zaman zaman tarama işlemini gerçekleştirmelisiniz.

5. Güncelleme Nedeniyle Isınma Problemi

Akıllı telefonlar neden ısınır listemiz de güncelleme sorunu da yer almaktadır. Güncellenmeyen cihaz ve uygulamalar nedeniyle zamanla ısınma problemi gerçekleşebilmektedir. Doğru ve sağlıklı kullanım için hem cihazınızı hem de uygulamaları zamanında güncellemelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku